Запобігти, попередити, врятувати: День цивільного захисту в навчальних закладах громади


День цивільного захисту є щорічною формою навчання дітей за програмами: «Основи безпеки життєдіяльності» та "Здоров’я, безпека та добробут» для закріплення отриманих теоретичних знань про небезпеки, їх причини, наслідки для людей і довкілля та практичні дії з особистої безпеки і захисту дітей під час надзвичайних ситуацій.

У Ганнівському ліцеї 25 квітня під час Дня цивільного захисту було проведено практичну перевірку здатності учнів діяти за сигналами оповіщення (пожежна небезпека, радіаційна небезпека, повітряна тривога); навчання педагогічного складу з питань цивільного захисту та пожежної безпеки; заняття з медичним працівником Тур Н.М. на тему “Правила безпечної поведінки та надання першої домедичної допомоги під час надзвичайних ситуацій”; виховні години: “Правила поводження з вибухонебезпечними предметами”, “Пожежна безпека в побуті”, “Правила користування засобами індивідуального захисту».

Згідно плану роботи в Костуватській гімназії з 21 по 25 квітня пройшов тиждень цивільного захисту, в ході якого проведено  виховні години, вікторину «Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях», квест- прогулянку з Патроном «Разом до Безпеколенду», загальношкільну лінійку «День Цивільного захисту. Запобігти, попередити, врятувати», навчально-інформаційні заходи щодо дій у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру, можливих терористичних актів, метою яких було комплексне об’єктове тренування з метою відпрацювання евакуації учасників навчально-виховного процесу під час уявного замінування закладу  під гаслом «Запобігти, попередити, врятувати!». 

Вчителі провели з учнями вправи-тренінги «SOS»: правила виклику рятувальних служб за телефонами «101», «102», «103», «104», вікторини "Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях",  "Цивільний захист",  «Наша безпека - в наших руках», урок - гру "Зробимо життя безпечним", інтерактивну вікторину  "Безпека в твоїх руках", практичні вправи «Перша допомога при травмах», "Надання допомоги потерпілому при опіках", годину спілкування "Допоможи собі сам. Дії в надзвичайних ситуаціях." Для закріплення знань було проведено спортивну естафету «Дорогу подолає той, хто йде!».

 В Новомар’ївському ліцеї для учнів 1-11 класів були проведені виховні години, години спілкування, учні виконували завдання та пригадали правила поведінки в екстрених ситуаціях. За сигналом «Увага всім! Пожежна небезпека!» учні, працівники школи швидко та організовано евакуювались у безпечне місце.

Проведені заходи сприяли закріпленню знань учнів правилам дій під час виникнення надзвичайних ситуацій та практичних заходів з особистої безпеки.